Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

SkyLord
Üstat
Üstat
İletişim:

Bina Modelleme ve Render

16 May 2019, 21:58

Ara , ara zamanlarla yaptığım bir bina tasarımıdır. Örnek bir bina üstünden giderek yaptım. Galiba 3 hafta sürdü bitirmem Resim:) günde yarım saat , bir saat derken anca bitti. 
Blender 2.80 beta + Cycles Render + Photoshop kullanıldı.
Çözürlük : 3000 x 2121
Samples : 600
Render süresi galiba 30 veya 40 dk civarı tam hatırlamıyorum.

Render
Resim

Modelleme 
Resim

Ömer ORUÇ
Azimli Üye
Azimli Üye
İletişim:

Re: Bina Modelleme ve Render

17 May 2019, 13:36

Çok güzel olmuş SkyLord. Ellerinize sağlık.

SkyLord
Üstat
Üstat
İletişim:

17 May 2019, 20:28

Çok güzel olmuş SkyLord. Ellerinize sağlık.
Teşekkür ederim hocam 

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

18 May 2019, 14:13

Eline sağlık Serdar,
Çok başarılı bir çalışma olmuş.
Çalışmanın Çıktısı alınıp, bir projenin görseli olarak Şantiye Girişine konulabilir.

Bir kaç ufak katkı yapmak istiyorum.
- Tüm perdeler aynı renk desen ve konumda. Bazı pencerelere hiç perde konmayabilir, bir kısmında perdeler kısmen açık olabilir, perde renkleri değişik olabilir...vb
- Kaldırım taşı, yol ile eğimli olarak birleşmiş. Bu kısma Bordür taşı döşenebilir.
Resim

- Tuğla Bahçe duvarına, çelik konstruksiyon çevçeve koymaya gerek olmadığını düşünüyorum. Kolon üst kısımlarında kullanılan tuğla texture'ı, diğer tuğlalara göre biraz ince olmuş gibi :) En üstte bulunan top şeklindeki kısmın, metal olması daha gerçekçi olur veyahut bu kısımlara aydınlatma armatürleri de konulabilir. (Referans resmine sadık kaldığın için bunu bir eksiklik olarak değil bir fikir olarak değerlendirebilirisin)

Resim

Resim
Resim
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

SkyLord
Üstat
Üstat
İletişim:

19 May 2019, 09:00

Çok teşekkür ederim Halil hocam. Sayenizde eksikleri görüyoruz : ) bir sonraki projede dediklerinizi göz önünde kesinlikle bulunduracağım : )