Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

deoden
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

Stopmotion çalışması

11 Nis 2017, 06:20

selam arkadaşlar. Blender ile alakası yok ama paylaşmak istedim fikrinizi almak için. Bu videoyu daha temiz bir halde yapabilirim. Işık ve müzik düzgünce olur uğraşırsam. Ama uğraşmaya değecek bir şey mi fikriniz nedir? 

https://youtu.be/9ANdG0Mxst0

Kullanıcı avatarı
ytaha
Üye
Üye
İletişim:

Re: Stopmotion çalışması

11 Nis 2017, 23:06

Bence güzel olmuş. Bende önceden legolarla yapıyordum. Ancak yapması çok zor. Işıklandırma ve yansımaların hep aynı olması lazım. Profesyonel lego stopmotioncular siyah bir odanın içinde yapıyorlar çekimleri.Eline sağlık.

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

11 Nis 2017, 23:13

deoden yazdı:
selam arkadaşlar. Blender ile alakası yok ama paylaşmak istedim fikrinizi almak için. Bu videoyu daha temiz bir halde yapabilirim. Işık ve müzik düzgünce olur uğraşırsam. Ama uğraşmaya değecek bir şey mi fikriniz nedir? 

https://youtu.be/9ANdG0Mxst0

Eline sağlık. Çalışma fena durmuyor.
Tekrar uğraşmak isteme sebebin nedir? Bu çalşmayı hobi amacıyla mı yaptın? Yoksa bir sunum, proje, ödev türü bir çalışma mı?
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı

deoden
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

12 Nis 2017, 14:01

Teşekkürler arkadaşlar. 

Ytaha; Evet, ışık ve diğer görüntü kalitesi unsurlarına dikkat etmek lazım iyi bir video elde ermek için. 

Halil, bu bir sunum değil. Eğlenmek için yapmıştım. Ama baktım beklediğimden iyi oldu ben de bir sorayım dedim. Eğer bu şekilde ama ışığı vs. temiz olan çekimleri izlemek zevkli oluyorsa devamını getirebilirim. Hatta kanala bir tane daha ekledim, daha kapsamlı bir video ama daha çok timing hatası içeriyor. Öğreneceğiz yavaş yavaş.

Bir dakikalık bir video 12 kare/s ile 720 fotoğrafla yapıyorum. Toplamda bu iki video da 4-5 saat kadar süremi yedi. Ama eğlenceli.

Kullanıcı avatarı
JuniourArt
Aktif Üye
Aktif Üye
İletişim:

12 Nis 2017, 20:47

videonu izledim hatta yorumda atcaktım ama birkaç kere böyle şeyler izledim  bende  bir şimşek çakmadı kafamda neden yorum yazıosun kardeşim diyorsanda izlediğimi bil diye arkadaşımın bir lafı vardı ben kızlara çıkma teklifi edip sürekli reddilen birisiydim arkadaşım ise bana konuş ne kaybedersin ki demişti madem eğlence amaçlı yapıyorsun devam et ne kaybedersin ki :) diyorum durmak yola devam 
Yaparsam olur !