Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

dogucan
Üye
Üye
İletişim:

t-rex animasyon

28 Tem 2010, 00:16

T-rex animasyon denemesi

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KT6hhPXlyFw[/youtube]

vimeo bağlantısı

http://vimeo.com/13642752
İlim cesaret verir, cehalet küstahlık!

Rüzgar ne kadar sert eserse essin kayadan alıp götüreceği tozdur

tsrmhamzali
Moderator
Moderator
İletişim:

Re: t-rex animasyon

28 Tem 2010, 09:20

Güzel bir çalışma olmuş.
Yürürken kollarıda hareket etse, daha gerçekçi hareketler yakalamış olurdun.

e-onux
Üstat
Üstat
İletişim:

28 Tem 2010, 10:11

Eline Sağlık!
...yakındA

dogucan
Üye
Üye
İletişim:

28 Tem 2010, 23:10

Blender da ilk defa böyle bir animasyon denemesi yaptım. Bir dinazorun animasyonunu yapmak hiç kolay değil. Kendisi yaşayan bir canlı olmadığı için filmlerden anlayabildiğim kadarıyla bir şeyler yapmaya çalıştım. Bundan sonra gerçekçi bir karakter üzerine yoğunlaşacağım. İnşallah onu daha çok beğeneceksiniz. Yorumlarınız için sağolun...

RecLast
Moderator
Moderator
İletişim:

07 Şub 2011, 14:35

Pfff bu iskelet sisteminde hep sorunum oluyor benim ya :(
[center]Copyright © 2010 by RecLast All rights reserved.
[color=#0000FF]ByRecLast - MMO Sitesi

Resim[/center][/color]

suvari_mertkan
Paylaşımcı Üye
Paylaşımcı Üye
İletişim:

07 Şub 2011, 20:32

eline sağlık bende zümrütten bir adam yapıyorum ama isketleti oturtmak reclast ın dediği gibi problem biraz.. iskelet sistemine ilişkin güzel bir ders koyarsan seviniriz doğucan
"Toplumdaki hiyerarşinin sürmesi ancak yoksulluk ve cehalet temeli üzerinde sağlanabilir..." George Orwell

serhat3d
Üye
Üye
İletişim:

07 Şub 2011, 22:19

doğucan ellerine sağlık gayet güzel bir çalıma ama suvari_mertkan katılıyorum ufak bir anlatım yapsan çok sevinirim
iyi çalışmalar

blockher88
Moderator
Moderator
İletişim:

08 Şub 2011, 08:27

herşey hoş güzelde suratınada kemik ekleseyin çok daha iyi olurdu hani sonunda ağzını felan açsa bak bir dene gör daha iyi olur [not : amb occ. açıktı galiba toplam render süresi ne oldu?]
Resim
•Facebook
•Kişisel
Siz varken ben yoktum ama her yeni doğan en iyisi için bir dehtittir.

RecLast
Moderator
Moderator
İletişim:

08 Şub 2011, 19:25

suvari_mertkan yazdı:
eline sağlık bende zümrütten bir adam yapıyorum ama isketleti oturtmak reclast ın dediği gibi problem biraz.. iskelet sistemine ilişkin güzel bir ders koyarsan seviniriz doğucan

Valla bu iskelet yüzünden soğudum bende :D Basit şekilde yapıyorum fakat olmuyor bir türlü. İlla bi sorun çıkıyor.

Suat hoca bi ders videosu koymuştu gerçi orda da çok hızlı anlatıyor ve kalitesi kötü ordaki iskelet yapısı tam aradığım yapıydı :)
[center]Copyright © 2010 by RecLast All rights reserved.
[color=#0000FF]ByRecLast - MMO Sitesi

Resim[/center][/color]

dogucan
Üye
Üye
İletişim:

22 Nis 2011, 10:24

Kusura bakmayın arkadaşlar okuldu vizeydi derken interneti hepten unuttum. T-rex animasyonu benim ilk animasyon çalışmam. Görünürde biraz amatör gibi duruyor. Aslında bu bir test animasyonuydu. Şu an daha iyisini yapmaya çalışıyorum.

Animasyona gelirsek toplam render süresi 30 dk kadardı. Bumb map' i programın alpha versiyonu olmasından dolayı çok kaliteli yapamadım. İkide bir program göçüyordu. Sanırım sorunun donanımsal payıda var. Yürüyüş sekansı şu 1 günümü aldı. Bu animasyonu geçen yaz yapmıştım. Geçen yazdan bu yana baya bir ilerleme kaydettim.

Kemik sistemi ile ilgili bildiklerimi sizinle paylaşmayı düşünüyorum. Bununla ilgili olarak yakında iskelet sistemi ile ilgili siteye bir ders ekleyeceğim.

yakında görüşmek üzere...

qazixxx
Aktif Üye
Aktif Üye
İletişim:

22 Nis 2011, 11:40

dogucan yazdı:
Kusura bakmayın arkadaşlar okuldu vizeydi derken interneti hepten unuttum. T-rex animasyonu benim ilk animasyon çalışmam. Görünürde biraz amatör gibi duruyor. Aslında bu bir test animasyonuydu. Şu an daha iyisini yapmaya çalışıyorum.

Animasyona gelirsek toplam render süresi 30 dk kadardı. Bumb map' i programın alpha versiyonu olmasından dolayı çok kaliteli yapamadım. İkide bir program göçüyordu. Sanırım sorunun donanımsal payıda var. Yürüyüş sekansı şu 1 günümü aldı. Bu animasyonu geçen yaz yapmıştım. Geçen yazdan bu yana baya bir ilerleme kaydettim.

Kemik sistemi ile ilgili bildiklerimi sizinle paylaşmayı düşünüyorum. Bununla ilgili olarak yakında iskelet sistemi ile ilgili siteye bir ders ekleyeceğim.

yakında görüşmek üzere...

dersini bekliyruz
eline sağlık

bayro37
Üye
Üye
İletişim:

09 Haz 2011, 15:13

çok güzel olmuş elinize sağlık