Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

OMEROS
Üye
Üye
İletişim:

Animasyon Bölümü Çalışmaları

10 Nis 2018, 22:12

İstanbul Aydın Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film Ve Animasyon Bölümü Öğrenci Çalışmaları.
Bu kadar kötü olduklarını bilmiyordum. Hiç teknik yok hiç estetik yok. Kabul edilemez bir icraat bu. Yabancılar bu işin fantastik boyutlarına inmiş bunların piyasadan haberi yok.
Benim yaşım küçük belki aklımın ermediği, tecrübemde olmayan şeyler vardır diye bu başlığı açtım. Bu video hakkında görüşleriniz nedir ?

Kullanıcı avatarı
A.Salih
Üstat
Üstat
İletişim:

Re: Animasyon Bölümü Çalışmaları

11 Nis 2018, 16:01

Sonuçta bunlar öğrenci ilk başlarda böyle çalışmalar yaparak öğreniyorlar. Söylediğin yabancıların fantastik seviyesine gelmeleri için kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. Ben bu bildiklerimle şu işi yaparım şu kadar para kazanırım benim için tamam derlerse olmaz. Ama şuan ki seviyeleri normal bence kendilerini geliştirmeye açık gözüküyorlar. Ayrıca estetik olduğu söylenemez ama teknik kesinlikle var çünkü animasyonlar rastgele yapılacak şeyler değil belli prensibler üzerinden yapıyorlar. 

OMEROS
Üye
Üye
İletişim:

11 Nis 2018, 16:37

Bu çalışmaların ne kadar süreyle yapıldığını ne amaçla yapıldığını bilmiyorum ancak bir üniversiteden beklentilerimin hayal kırıklığına uğradığını söyleyebilirim.

Kullanıcı avatarı
JuniourArt
Aktif Üye
Aktif Üye
İletişim:

08 Tem 2018, 20:48

kafalarına silah dayanmış gibi yapmışlar teknik taktik estetik yok bam bam bam bu iş böyle yapılmaz baştan savma yaptıkları çok açık esas sorun üniversitenin bunu youtube hesabında paylaşması :D
Yaparsam olur !