Türk Blender kullanıcılarının buluşma noktası. Video Dersler, İpuçları, Model, Oyun, Cycles Render, Materyal, ...vb

tsenyuz
Üye
Üye
İletişim:

Dynamic Section of Surface (Yüzey Kesiti Almak)

05 Eki 2015, 09:18

İyi günler,

Ben blender 3d yazılımında oldukça yeniyim. Yapmak istediğim şey birden fazla katmandan oluşan katı cisimler üzerinde yüzey kesiti alarak içerideki diğer katmanları görebilmek.

Bunu yapabileceğim bir komut ya da yol var mı? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Çok teşekkür ediyorum şimdiden...
En son tsenyuz tarafından 05 Eki 2015, 16:06 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

prestijkorsan07
Üye
Üye
İletişim:

Re: Surface Selection Yapmak

05 Eki 2015, 09:29

Boyle bir komut var. Tam kisayolunu hatirlamiyorum ama ctrl+shift ve bi tus olmasi lazim. Bunu yaptiktan sonra mouse ile bi alan seciyorsunuz ve sadece orasi gorunur oluyo. Ama plane seklinde degil de baktiginiz noktadan project etme seklinde bir alan.

tsenyuz
Üye
Üye
İletişim:

Re: Surface Selection Yapmak

05 Eki 2015, 10:50

İlk öncelikle teşekkür ederim,

Yani kısaca yapmak istediğim şeyi örnek verecek olursam, bir bina düşünün, dışarıdan bakınca içini göremiyorsunuz ama ben yüzeyleri tek tek ayırmadan ve her açıdan binanın içini görebilmek istiyorum. Bunun gibi birşey yapmak istediğim

Kullanıcı avatarı
halil
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
İletişim:

Re: Dynamic Section of Surface (Yüzey Kesiti Almak)

05 Eki 2015, 19:42

Bu İsteğinizi, 3D View Penceresi içerisinde yapabiliyorum ancak Aynı görüntünün Render Çıktısını alamıyorum.

3D View Ekran Görüntüsü yeterli olursa, kullanmanız gereken Tuş kombinasyonu ya da Menü yolu şöyledir ;

Kısayol Tuşu : Alt + B
Menü ;
Resim
İşlemi sonlandırmak için aynı komutu kullanmak gerekir.

Konu ile alakalı bir metni 2009 yılında BURADA paylaşmıştık.

Örnek Görüntü ;
Resim
Açık Kaynak Dünyası Vatandaşı